NORMEN VOOR KOGELVRIJ GLAS

Er bestaan ​​verschillende normen in verschillende delen van de wereld. In de Verenigde Staten wordt de effectiviteit van kogelvrij glas doorgaans vergeleken met behulp van NIJ (National Institute of Justice) Standard 0108 for Ballistic Resistant Protective Materials (september 1985), waarin zeven soorten bepantsering worden opgesplitst in vijf hoofdtypen (typen I, II- A, II, III-A, III, IV en speciaal). De hoogste classificatie, Type IV, moet bestand zijn tegen een enkele treffer van een 30-kaliber pantserdoordringend geweer met een kogelmassa van 10,8 g en een gemeten snelheid van 868 ± 15 m / s. In het VK is de relevante Britse norm BS EN 1063: 2000, waarin negen verschillende soorten glas worden vergeleken (BR1 voor handvuurwapens en geweren, BR2-4 voor handvuurwapens, BR5-7 voor geweren en SG1-2 voor jachtgeweren). Elders in Europa komt dat overeen met CEN 1063.

Modern kogelvrij glas is gewoon een variatie op gelaagd veiligheidsglas, en dat werd uitgevonden door een Franse chemicus genaamd Édouard Bénédictus (1878–1930), die in 1909 een patent op het idee haalde.

https://wingman-montage.nl/

You may also like...